emdr קורס

emdr קורס

שיטת הטיפול הנקראת EMDR (ראשי תיבות של Eye Movement Desensitization and Reprocessing) היא תרפייה מוכרת שנחקרת כבר שנים רבות ומתבססת על מודל שנקרא AIP (ראשי תיבות שמשמעותן Adaptive Information Processing – עיבוד של או בתרגום חופשי- עיבוד הסתגלותי של אינפורמציה, משמעותו היא שכל אירוע בחיינו או חוויה שאנחנו עוברים צריכים לעבור תהליך מקיף של עיבוד ואז איחסון בזיכרון, כך שיהיה אפשרי להשתמש בזה בהמשך. כאשר מדובר בטראומה, יכולות להיות בעיות עם עיבוד המידע, אנחנו עלולים להיתקע עם החוויה להמודד עם פוסט טראומה.

EMDR משתמשת בתנועות עיניים, שלפי מפתחת השיטה ד"ר פרנסין שפירו מהמכון האמריקני למחקרי נפש, כדי להמודד ההשפעות הנגרמות על ידי טראומות עבר מורכבות, משקעים, פחדים ופוביות, אובדן ואבל, זיכרונות קשים, טראומות מיניות, חרדה דרמטית, מחשבות מטרידות, ועוד. 

בטיפול, שיכול להתאים לילדים ומבוגרים, ניתן לעבד בדיעבד את כל מה שעברנו, בצורה מהירה, ולהביא בסופו של דבר להקלה בכל הסימפטומים הללו. השיטה נחקרה רבות ואומצה על ידי אירוני הבריאות המרכזיים בעולם, בהם ארגון הבריאות העולמי, האו"ם, אירוני הפסיכולוגים והפסיכיאטרים בארה"ב, המועצה הלאומית לבעיות נפש בישראל, ארגון הבריאות בבריטניה, ועוד.

emdr לימודים

אחת ההנחות מאחורי השיטה היא שהעיבוד באמצעות תנועות העיניים מחקה את עבוד המידע המתרחש בתהליך ה-REM (שלב החלימה הפעילה כשאנו ישנים). תוצאה זו ניתן להשיג גם באמצעות פעולות אלטרנטיביות כמו שימוש במכשירים מעוררי רטט, תיפוף על אחד מהחלקים בגוף או כל פעולה אחרת שיכולה להביא לתוצאה של חיבור מחדש בין האונות במוח ולגרום להן לתפקד באופן סימולטני. ניתן לשלב בין השיטה ובין שיטות טיפול אחרות. 

במכללות רבות יש הכשרות וקורסים ב-EMDR, המתאימים למטפלים מכל הסוגים, אך בעיקר לעוסקים בבריאות הנפש. ברוב המוסדות המציעות לימודים בשיטה זו, נדרשים הנרשמים לקורס להיות בעלי תואר שני ומעלה בתחומים כמו פסיכאטריה, עבודה סוציאלית, קרימינולוגיה, ועוד. 

הסטודנטים בקורסים אלו לומדים את עקרונות השיטה וגם את הבסיס של מודל ה-AIP, עליו השיטה מתבססת, כדי לתת את הייסוד התיאורטי לטיפול הפרקטי בשיטת ה-EMDR, תוך הדרכה צמודה. הלימוד כולל גם מודלים של התמודדות עם מצבים מורכבים ופרוטקולים לפיצוח סיטואציות מהן סובלים המטופלים.

מצד שני קיימים מוסדות כמו מכללת תרפיית מימדים המלמדים הכשרות רבות היכולות לעזור בטיפול ושיקום מבוגרים וילדים בעזרת קורסים שונים, בשילוב בין עקרונות השיטה הרב מימדית ושיטות טיפול נוספות.

גיא נמרוד

מקום הטיפול: נתניה.
התמחות: מאסטר בתרפיית מימדים, מאסטר ברפואת עץ הדורות ורפואת תדרים, אימון עם קלפים ככלי אימוני וקלפי השלכה, Nlp Master, Time Line Therapy Master מנחה דמיון מודרך אריקסוניאני, Tao Mentoring Master בנוירו-תרפיה E.M.I בטראומות/ P.T.S.D, חרדות, פוביות ועוד.
תטא הילינג קורס יסוד

תטא הילינג קורס יסוד

פילוסופיה, לימוד, טיפול אישי וחברתי- תטא הילינג שיטת טיפול יעילה, ממוקדת, קלה ליישום ומהירה להניב פרי טטה הילינג טיפול אנרגטי שמאפשר שינוי שהוא גם פיזי,

קרא עוד »
טיפול בתת מודע המלצות

טיפול בתת מודע המלצות

איך עובד טיפול בתת מודע והאם הוא אפקטיבי? בשנים האחרונות עולם הטיפול מתמקד יותר בטכניקות שתפקידן לעקוף את המודע החושב שלנו במטרה להגיע לתת המודע

קרא עוד »
תרפיית ממדים

תרפיית ממדים

במרוצת החיים, חוויות או טראומות מהעבר נדחקים ומודחקים, אך עלולים לצוף ולהתבטא בקשיים רגשיים או פיסיים. לא תמיד נוכל להיות מודעים לשורשי הבעיה ולסיבת הקשיים

קרא עוד »

עולם התודעה והטיפול מעניין אותך?

זה הזמן שלך להירשם לניוזלטר של תרפיית מימדים!

ולקבל את התכנים המעודכנים ביותר בעולם ריפוי התודעה ורפואת העתיד!

(*זה ועוד הפתעות רבות)

תפריט נגישות