אודות

מכללת תרפיית המימדים

תרפיית מימדים הינה תרפיה תודעתית המשלבת טיפולי פסיכו – פיזי תכליתי ואפקטיבי , המבוסס על פסיכולוגיה יישומית,
פיזיקה ורפואה סינית והנה כולה ברוח היהדות. השיטה פותחה בישראל על ידי הפסיכותרפיסט יובל לוי
כדי להבין לעומק כיצד פועלת השיטה צריך להבין מספר מושגים בסיסיים ובעיקר ממה מורכבת התודעה? 

התודעה שלנו מורכבת מ-3 חלקים – המודע, הסמוך למודע והלא/תת-מודע:

המודע:
המודע הוא כל מה שבהכרתנו ברגע זה. והוא נחשב לחלק קטן מכלל המודעות של האדם ו "קצה הקרחון" שלו.

הסמוך למודע:
הסמוך למודע הוא דבר שאיננו חושבים עליו ברגע זה, אך אין מן הנמנע שנזכר בו בעתיד.

הלא מודע: 
הלא מודע כולל בתוכו מושגים שכלל אינם עולים לתודעה בצורה מפורשת, אלא על ידי חלומות או טעויות פרוידיאניות. הלא מודע כולל בתוכו רגשות, תחושות ואמונות , וכן תכנים לא נעימים אשר מפריעים לאדם לנהל את שגרת חייו. ממקומם בלא מודע הם ממשיכים להשפיע על חייו של האדם. ישנם פסיכולוגים שממשילים את הלא מודע למרתף נפשי, שבו נצברים החומרים המודחקים וזולגים לחייו המודעים של האדם.

בתרפית מימדים אנו עומדים על ההקשרים הללו שבין מטענים רגשיים וכיצד הם מתורגמים לתופעות פיזיות בגוף. לכל רגש / תחושה/מחשבה יש כתובת מדויקת בגוף, למשל אירוע קיצוני של פחד ישפיע על הכליות ומצב של ויכוחים רבים בין בני זוג יכולים להביא לדלקות אזניים חוזרות אצל ילדיהם. במהלך הלימודים, מעמיקים הסטודנטים ומבינים את כל ההקשרים ואף יותר מזה – כיצד ניתן להגיע בדיוק רב לאותם מטענים שנצרבו בתת המודע בזמן מסויים ולנטרל אותם ואת כל ההשפעה שלהם על חיי המטופל ובכך להביא לריפוי נפשי ופיזי.

איך עושים זאת? 
באמצעות הבנה עמוקה של המושג "זיכרון תאי" ולימוד כיצד עובדים עם אותם זכרונות תאיים, אנו יכולים להגיע לזיכרון, לתחושה, רגש או אמונה שנוצרו שם , לפרוק את המטענים השליליים ולהטעין בחיובי ובכך לשנות את התוכנה כך שהגוף יתחדש באיזון מלא.
ידוע לכל ביולוג כי תאי האדם מתחדשים כל העת.
בממוצע מתים בגוף כל דקה כ-300 מיליון תאים מסוגים שונים
תאי מערכת העיכול התאים מתחלפים בממוצע כל 6 ימים
תאי העור מתחלפים בערך כל 2-4 שבועות (כלומר כל חודש העור שגופנו עוטה הוא חדש!
וכל רקמת השלד (עצם) באדם מתחדשת כל 7-10 שנים.

אם כך נשאלת השאלה:
איך קורה שתאים מתחדשים כל רגע ומחלות נשארות שנים? התשובה לכך טמונה במושג זיכרון תאי הזיכרון התאי שלנו מורכב מכלל המטענים שהפכו משקעים ולא השתחררו. אצל אדם לא בריא התאים החדשים שגופו מייצר גוררים איתם את אותו מידע מחשבתי/רגשי/תחושתי הקיים בלא מודע שלו ובצורה זו האדם "מטעין" אותם, ברגעי התחדשותם בלי שהוא מודע. כך יכול אדם להישאר עם מחלה מסוימת גם בתאים החדשים שנוצרים כל רגע ורגע, כי האינפורמציה הנפשית לא השתנתה.
תרפיית ממדים יודעת לאתר הזיכרונות התאיים הללו ולנטרל אותם לצמיתות! ובכך להביא לריפוי מלא ופתרון של קונפליקט או כל משבר שהוא.

תרפיית ממדים יודעת להתחקות אחר אירועים ותהליכים נפשיים, ואף יודעת להסביר בפירוט רב הליכי היווצרות של פתלוגיות שונות.
אנו מלמדים אודות הפקודה התת הכרתית – אותה פקודה שנותנת התודעה למוח במצבים השונים וגורמת לתופעות שונות הקרויות פתלוגיות.
אם אדם שחווה פרידה קשה או מוות של מישהו קרוב, יחווה אבדן גדול וירגיש שמשהו מת בתוכו, התודעה של אותו אדם תתגייס ישר ותיתן לגוף פקודה תת הכרתית בשם "פקודת החייאה" התודעה שמטרתה לשמור עלינו מבינה שיש פה מצב בעייתי ונרתמת לעזור ולהחיות את המערכת שנפגעה. היא תתקשר עם הגוף באמצעות בלוטות המוח,שיפרישו חומרים הורמונאליים שיבואו לידי ביטוי בחומר – בגוף האדם בצורת לחץ דם.

כל בוגר שלנו יודע שעל מנת לטפל בלחץ דם- יש צורך להגיע לאירועים שנתנו הפקודה הזו ועם ניטרולו תפתר בעיית הלחץ הדם. זו דוגמא אחת מיני רבות לטיפול בחומר באמצעות התודעה. תרפיית מימדים מבינה תהליכים נפשיים ובאמצעות התודעה – מטפלת במצבי חיים שונים בדיוק רב, במהירות ובעוצמה רבה.

וזה איך שהתגלגלה השיטה:

תרפיית המימדים נולדה מתוך תסכול גדול, בשל היותי ילד דיסלקט שלא הצליח לקרוא אחרי 10 שורות.
אבי ז"ל היה רופא עיניים ופירש את הקושי שלי כעצלות, כשראה ציונים טובים במתמתיקה לשון וביולוגיה , אך ספרות והיסטוריה הייתי נכשל.
הוא זכר שבמהלך לימודי הרפואה שלו הוא למד תרגילי עיניים שונים ונתן לי לתרגל כמענה פסיכולוגי שהוא.. המצב מעט השתפר אך לא התרפא.
עם השנים רכשתי תואר ראשון, שני פרקטיקום וכו.. אך עדין לא נתקלתי במשהו שיכול לרפא,

מבחינתי לרפא פירושו להעלים המחלה, לא להקל, לא לסייע, לא לעזור ולא להכיל.. לרפא!
לא הסכמתי להשלים עם המחשבה שאין רפואה ויש מחלות חשוכות מרפא.
עם ההרגשה הפנימית שהפכה למוטו בחיי יצאתי לחקור כל שיטת טיפול אפשרית, מוכרת ולא מוכרת, הארץ, בשוויץ, באנגליה בארצות הברית, גרמניה, שיטות שמטפלות בחומר, שיטות רוחניות אנרגטיות לימודים אקדמיים, תרפיות למניהם, קינסיולוגיה, קבלה מעשית, יהודית, קבלות שונות נוספות, הומיאופתיה תורת התנועה ועוד ועוד..

זיקקתי ולקחתי 5% מכל דבר ולאט לאט התחילה להתגבש לה שיטת 3 המימדים הנקראת היום – תרפיית המימדים.
עם התהליך הבנתי שרפואה טבעית עדיפה על רפואה מערבית, עדיף החומרים הטבעיים שמגיעים מן הטבע על תרופות – שאינן באמת תרופות  אלא סמים! תרופה – מהמילה ריפוי אמורה לרפא, אם חולת לחץ דם לא תיקח כדור יום אחד, לחץ הדם יעלה – משמע הבעיה לא טופלה ולא היה ריפוי. והכי חשוב הבנתי שכל בעיה יש לפתור מהשורש.

יובל לוי מפתח השיטה

יובל לוי , M.A פסיכותרפיסט, יועץ , ומרצה בארץ ובחו"ל.
בעל תואר שני , מוסמך  (M.A) בפסיכותרפיה ובעל תואר ראשון
(B.A, בלימודי פסיכולוגיה/סוציולוגיה (SOCIAL SCIENCES).
סיים הכשרות במגוון תחומי הרפואה המשלימה בארץ ובחו"ל.
יובל לוי מפתח תרפיית מימדים, אשר זוכה לתמיכה מרופאים,
פסיכולוגים ומטפלים. במסגרת שמ"פ משמש קב"ן ביחידה מובחרת.
הופיע תדירות בנושאי גוף ונפש באמצעי התקשורת.
בעל ניסיון רב בפרקטיקה פרטית וכמרצה.