מאמרים

לימוד ייעוץ זוגי

ייעוץ זוגי לימודים בעלי משמעות וערך רב, אשר יכולים לתת לך משמעות וסיפוק מעצם העשייה המקצועית והטיפולית אשר באה בעקבותיהם. כולנו מכירים את הקשיים השונים שיכולים להתעורר בחיים הזוגיים, בין אם הקשיים קיימים בין בני זוג נשואים ובין אם חילוקי הדעות מתבטאים בקרב זוגות אשר גרים ביחד טרם נישואיהם. לכל מערכת יחסים ישנן עליות וירידות, נקודות חוזקה מול נקודות חולשה, כך שיש לנסות לפתור את הבעיות המתגלות בין בני הזוג על ידי שימוש בידע הקיים אצל בני הזוג עצמם. לימוד ייעוץ זוגי יכול לסייע למטפלים רבים, מכל התחומים, לבטא ולהדגיש תחום נוסף, אשר נוכח מאד בחיינו ולמעשה משפיע על כל הרבדים, הגופניים והנפשיים, של חיינו. 

מה קורה אם לא מתמודדים עם הבעיות בקשר הזוגי?

מטפל העוסק בייעוץ זוגי ינסה להעלות למודעות ולהציף את כל אותם קשיים אשר מציג הזוג, גם אם נושאים אלה לא מדוברים. החשש הגדול ביותר הוא כי כאב ורגשות שליליים אשר חווים הזוג, ביחד או לחוד, מעלבונות, כעסים וקשיים לא מדוברים, ישפיעו על הרובד הפיסי וייגרמו לבעיות, מחלות או קשיים, שעלולים להיות קשים יותר להתמודדות לאחר מכן. כך שלרוב לימוד ייעוץ זוגי יכול להתאים כלימוד משלים או מקביל ללימודים אחרים, אשר מבינים את הקשר בין גוף לנפש. כאשר מטפל מביא ידע ומומחיות מנושאים אחרים, הוא יכול לתת ערך מוסף למטופלים, ולסייע להם באופן שונה וטוב יותר מאשר התמקדות בבעיה מסוימת וניסיון לפתרון חד מימדי.    

ייעוץ זוגי לימודים

לימוד ייעוץ זוגי יכול אם כך להתאים למטפלים מכל הקשת הטיפולית, וכן לאנשים אשר התנסו בטיפול מעין זה והיו מרוצים מהתוצאות, ומעוניינים להעביר מניסיונם וחוויותיהם האישיות גם למטופלים נוספים. את לימודי הייעוץ הזוגי ניתן ללמוד במכללות לרפואה משלימה, כקורסים המועברים באופן פיסי או און ליין. כדאי וחשוב לוודא את מהות הקשר הקיים בין הסטודנטים הלומדים למעבירי הקורס, האם אפשר להתפתח מקורס זה לקורסים אחרים, האם הידע המועבר אכן מועבר על ידי מומחים בתחום והאם קיים סיוע ותמיכה בסטודנטים לקראת עבודתם הראשונה, או במהלך הסטאז’ והתירגול. פעמים רבות תיווכחו לדעת כי הקשר האישי והבלתי פורמאלי במכללות אלה אינו ניתן לכימות ובעל ערך עצום לסטודנטים הלומדים. 

קורס ריפוי בתדרים

מאמרים נושאים של קשר גוף-נפש והאפשרויות להבין את הקשיים של ממד אחד הנובעים מהאחר, ואף לטפל בשורשי הקושי העמוקים מעסיקים מטפלים רבים. לכן, קורס טיפולי

קרא עוד »
תרפיית ממדים

תרפיית ממדים

מאמרים במרוצת החיים, חוויות או טראומות מהעבר נדחקים ומודחקים, אך עלולים לצוף ולהתבטא בקשיים רגשיים או פיסיים. לא תמיד נוכל להיות מודעים לשורשי הבעיה ולסיבת

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *