קורס מיינדפולנס למטפלים

קורס מיינדפולנס למטפלים

מיינדפולנס (Mindfulness) הוא שם של תירגול מנטלי איכותי ויעיל, שבבסיסו התמקדות של המתרגל בהווה הנוכח, ברגע מסויים, תוך התנתקות מכל דבר אחר, עד כדי יצירת תודעה מושלמת. בניגוד לנטייה האנושית להתגעגע לעבר או לדאוג לגבי העתיד, מיינפולנס מנסה לגרום לנו להתרכז בגע הזה, המסויים. במקום לפעול אוטומטית בלי לחשוב על דברים באמת ולעומק, הכוונה בתירגול המיינדפולנס היא להגיע למחשבה צלולה ובהירה, מכוונת, חסרת שיפוטיות, תוך מודעת לאיכות הנשימה, לקצב הגוף, לרגשות ולתחושות – כל מה שממלא אותנו בזמן הזה. כדי להגיע לתוצאה המושלמת מומלץ לבצע אימונים של מדיטציה, מאחר וזו יכולה להוביל לשיפור העמידות הנפשית והאיזון הפנימי שלנו.

כבר עשרות שנים שתירגול מיינפולנס (מודעות קשובה בעברית) הפך לאמצעי פופולרי ברחבי העולם לשיפור הריכוז ולהעצמה עצמית. בנוסף סוג זה של תירגול נבדק אי ספור פעמים במרכזי מחקר ייחודיים של האוניברסיטאות הנבחרות ביותר בעולם, והאפקטיביות שלו הוכחה שוב ושוב. 

חברות גדולות ומפורסמות בארץ ובשאר העולם מיישמות בהצלחה את תירגול המיינפולנס מזה שנים רבות, כמו גם מוסדות חינוך, בתי חולים וגופים נוספים מסוגים שונים. המחקר והניסיון שנצברו העלו כי תירגול מיינפולנס יכול להיות יעיל בשיפור ביצועים, במיטוב אירגוני, בניטרול פחדים, בהגברת הקשב, בהורדת מתחים, בהתמודדות עם אתגרים פסיכולוגיים, בהעלאת מוטיבציה, בפיתרון בעיות, בהגברת הריכוז, ועוד.

  גם בישראל קיימות קהילות שלמות של אנשים המחוברים לתירגול המיינדפולנס והשינוי באורח החיים שהוא מביא איתו. מספר רב של מרכזים ומכללות מציעים קורסים וסדנאות המלמדים את התיאוריה מאחורי התירגול ואת הדרכים לבצע אותו בצורה נכונה ויעילה. בחלק מהמקומות מתמקדים בתורות מזרחיות ובודיהיסטיות, פסיכותרפיה, שיטות למדיטציה, דרכי השימוש בתירגול לטיפול, תוך דגש על מגוון היישומים שניתן להפיק מהתירגול בעבודה, בבית, בחיי האהבה ועוד.

הלימודים לסוגיהם יכולים להתאימים לאנשים שונים, מכל אוכלוסיה, אך יכולים לתת גם ערך מוסף לאנשי מקצוע בתחומי טיפול שונים – יועצים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, פסיכיאטרים, מטפלים באומנות, רופאים ועוד.

קורס מדריכי מיינדפולנס

מכללת תרפיית המימדים מציעה במסגרת הקורסים וההכשרות לימודים נרחבים העוסקים גם בהם בתודעה, בהבנת הדרכים בהן פועלת התודעה, השכבות מהן היא מורכבת וכיצד ניתן לחדור אל כל אחד מעומקי התודעה, לשלוף משם מידע ולהשתמש בו בצורה שתהיה יעילה עבורנו.

גיא נמרוד

מקום הטיפול: נתניה.
התמחות: מאסטר בתרפיית מימדים, מאסטר ברפואת עץ הדורות ורפואת תדרים, אימון עם קלפים ככלי אימוני וקלפי השלכה, Nlp Master, Time Line Therapy Master מנחה דמיון מודרך אריקסוניאני, Tao Mentoring Master בנוירו-תרפיה E.M.I בטראומות/ P.T.S.D, חרדות, פוביות ועוד.
לימודי תרפיה

לימודי תרפיה

לימודי תרפיה במכללת תרפיית מימדים אם תמיד אמרו לכם שאתם יודעים להקשיב ולעזור לחברים, ייתכן שכדאי לכם לעסוק במקצוע חדש ומרתק שיכול להפוך לקריירה רבת

קרא עוד »
מאמרים - רעש מחשבתי

רעש מחשבתי

זה תרגיל להשקטת רעש מחשבתי מטפל יקר: אם נתקלתם במטופל הסובל מהתסמינים הבאים: לופים מחשבתיים, גוף מותש, ישיבה פאסיבית עד כדי חידלון פעולה כתוצאה ממחשבות,

קרא עוד »

עולם התודעה והטיפול מעניין אותך?

זה הזמן שלך להירשם לניוזלטר של תרפיית מימדים!

ולקבל את התכנים המעודכנים ביותר בעולם ריפוי התודעה ורפואת העתיד!

(*זה ועוד הפתעות רבות)

תפריט נגישות